Dnes je 19. dubna 2024 a svátek má Rostislav 6°C | Zítra Marcela 8°C

O nás

Sdružení pro rozvoj mikroregionu Střední Vsetínsko je dobrovolný svazek obcí, který je založen za účelem ochrany a prosazování společných zájmů členských obcí. Jde především o všestranný rozvoj zájmového území, péče o potřeby občanů členských obcí a ochrana veřejného zájmu.

Svazek vyvíjí svou činnost především v rámci regionu, okresu Vsetín, jež je tvořen geografickou oblastí vymezenou katastrálním územím 12-ti členských obcí – Bystřička, Hošťálková, Jablůnka, Kateřinice, Liptál, Lhota u Vsetína, Malá Bystřice, Mikulůvka, Oznice, Pržno, Ratiboř, Růžďka. Rozhodnutím starostů těchto obcí bylo dne 15. 12. 1998 založeno Sdružení pro rozvoj mikroregionu Střední Vsetínsko.

Počet obcí
v mikroregionu 12

Počet obyvatel
k 1.1.2023 13 680

Rozloha
k 1.1.2023 176,68 km2

Mikroregion Střední Vsetínsko se nachází v okrese Vsetín, ve Zlínském kraji, na rozmezí Hostýnských a Vsetínských vrchů a v katastru Malé Bystřice a Bystřičky zasahuje na území CHKO Beskydy. Hraničí s mikroregiony Valašsko – Horní Vsacko, Hornolidečsko, Vizovicko, Podhostýnsko, Valašskomeziříčsko-Kelečsko a Rožnovsko.

Střední Vsetínsko láká čím dál více návštěvníků, kteří se do mikroregionu opakovaně vracejí. Umí zaujmout příznivce přírody a sportu i turisty, kteří vyhledávají klid, pohodu a odpočinek od městského shonu.

Díky přírodnímu bohatství mikroregionu je nedílnou součástí místních volnočasových aktivit pěší turistika a cykloturistika. Rozvoj tras a obnova značení výrazně zpřehledňují a zjednodušují pohyb v krajině a zpříjemňují návštěvníkům pobyt v oblasti. Trasy turisty navádějí na známé, ale i dosud neobjevené přírodní, historické i kulturní krásy.